עריכה לשונית של דוקטורטים באנגלית

דוקטורנטים ישראלים רבים כותבים את הדוקטורט שלהם באנגלית. יכולות להיות לזה כמה סיבות. קודם כל, ישנם ישראלים רבים שלומדים באוניברסיטאות בחו"ל, ולכן הכתיבה נעשית בשפה האנגלית. אך גם דוקטורנטים שלומדים באוניברסיטאות בישראל כותבים לעתים קרובות את עבודת הדוקטורט שלהם באנגלית מסיבות מגוונות. למשל, ישנם דוקטורנטים שכותבים את הדוקטורט באנגלית על מנת להתאמן ולהשתפר בכתיבה באנגלית. הם נהנים מהאתגר, ומשתמשים בדוקטורט כהזדמנות להתאמן בכתיבה באנגלית שתשרת אותם לאחר מכן בהמשך הקריירה האקדמית או המקצועית. דוקטורנטים אחרים כותבים את הדוקטורט באנגלית כדי שיהיה להם קל יותר לאחר מכן לעבד את הדוקטורט למאמרים מדעיים או לספר. כשכותבים את הדוקטורט ישירות באנגלית חוסכים את הצורך בתרגום לאחר הכתיבה, ואפשר בקלות רבה יותר ובמהירות לעבד את הדוקטורט למאמרים מדעיים או לספר. במקרים אחרים, הדוקטורנטים כותבים את הדוקטורט באנגלית פשוט בהמלצת המנחה, ללא סיבה מיוחדת אחרת.

תהא הסיבה שכתבתם את הדוקטורט באנגלית אשר תהא, מכיוון שלרוב שפת האם שלכם אינה אנגלית, יש צורך בעריכה לשונית באנגלית. לא כל עורך לשוני יכול לערוך עבודת דוקטורט. כדי לערוך עבודת דוקטורט לא מספיק רק להיות בקיא בשפה, אלא יש צורך גם להכיר את כללי הכתיבה האקדמית. אמנם עריכה לשונית של דוקטורט אינה עריכה אקדמית, אבל ללא הכרת כללי הכתיבה האקדמית העורך הלשוני עשוי להזיק לעבודה. למשל, נתקלנו במקרים שבהם עורכים לשוניים לא ייחסו חשיבות רבה להפניות, והפניות זזו ממקומן או נעלמו במהלך העריכה. בנוסף חוסר מודעות לכללי הכתיבה האקדמית עלול להביא למצבים מביכים שבהם העורך הלשוני עורך את שאלת המחקר בצורה שונה במבוא ובפרק השיטה, וכידוע הניסוח של שאלת המחקר בשני הפרקים חייב להיות זהה. מסיבות אלה ונוספות, למרות שהעריכה הלשונית אינה עריכה אקדמית, ישנה חשיבות רבה לכך שהעורכים הלשוניים של הדוקטורט יכירו היטב את כללי הכתיבה האקדמית ויהיו מנוסים בעריכת טקסטים מסוג זה.

העורכים הלשוניים של edit-spot.co.il מתמחים בעריכה לשונית של מסמכים אקדמיים, וזאת במטרה למנוע מצבים שבהם העריכה הלשונית עשויה לפגוע, בטעות, בשלמות האקדמית והמחקרית של העבודה שלכם. זקוקים לעריכה לשונית? פשוט גררו לטבלה את הקבצים שברצונכם לערוך:

1 - הזמנת עריכה
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה

שיתוף מאמר:

מאמרים נוספים

תפריט נגישות