עריכה לשונית של תקציר תזה באנגלית

סיימתם לכתוב את התזה? ברכות! עכשיו נשארו הדברים הקטנים – שערים, תקצירים וכו'. בישראל, כמו גם בשאר העולם, לעבודות תזה בעברית יש לצרף תקציר תזה באנגלית. כמו כל טקסט באנגלית שנושא את שמך והולך לפניך בעולם, רצוי מאד שיהיה מלוטש ומדוייק, ולכן כדאי לשלוח גם את תקציר התזה לעריכה לשונית באנגלית.

תקציר תזה הוא סיכום קצר של עבודת התזה. מטרתו היא לספק גרסה מתומצתת של כל העבודה ולהאיר את הנקודות המרכזיות שלו. התקציר מוצג בדרך כלל בתחילת התזה וכולל סקירה קצרה וממוקדת של המחקר, השיטות שלו, ודגימות תמציתיות מאד מן הממצאים ומן המסקנות. דבר זה מאפשר לקוראים להעריך במהירות את הרלוונטיות והערך של התזה ולקבוע אם ברצונם לקרוא את הטקסט המלא.

 

תקציר תזה באנגלית

הוספת תקציר תיזה באנגלית לעבודות בעברית היא חובה אקדמית, אך מעבר לכך היא משרתת מספר מטרות. הראשונה היא הנגשת התזה לקהל בינלאומי רחב יותר, הכולל חוקרים ואקדמאים שייתכן שאינם מבינים עברית. תקציר באנגלית מאפשר לחוקרים לשתף ולהפיץ את עבודתם מעבר לקהילה דוברת העברית, ובכך מאפשר להם להגדיל את השפעתו בצורה משמעותית.

כמו כן, כיום כאשר רוב התזות שאושרו ונבדקו נגישות אונליין, תקציר התזה באנגלית עוזר לאינדוקס של התזה במסדי נתונים. כך יכולים הסורקים, בין אם אנושיים ובין אם אוטומטיים, להבין את תוכן עבודת התזה, ולאפשר לחוקרים אחרים ולקוראים פוטנציאליים למצוא אותו בקלות. הכללת תקציר באנגלית לתיזה מגדילה את הסבירות שהעבודה שלכם תתגלה על-ידי מנועי חיפוש ובסיסי נתונים בינלאומיים, ומגדילה את הנראות וההשפעה של התזה.

 

עריכה לשונית באנגלית לתקצירי תזות

אם כן, מעבר לעובדה שהוספת תקציר תזה בעברית היא חובה, ראינו שיש לה תפקיד חשוב ומרכזי במיוחד עבור אלה שחושקים בהמשך קריירה אקדמית. לכן יש חשיבות מכרעת לכך שתקציר התזה באנגלית יהיה כתוב ברמה גבוהה הן מבחינה אקדמית והן מבחינה לשונית. זו הסיבה לכך שבין אם אתם כתבתם בעצמכם את תקציר התזה באנגלית ובין אם אדם אחר כתב אותה בהסתמך על התקציר בעברית, כדאי מאד לשלוח את תקציר התזה באנגלית לעריכה לשונית. על צוות העורכים של אדיטספוט נמנים עורכים לשוניים דוברי אנגלית עם נסיון רב ונרחב בעריכה לשונית של מסמכים אקדמיים באנגלית, ובין היתר גם נסיון רב בעריכה לשונית של תקצירי תזה.

 

זקוקים לעריכה לשונית לתקציר תזה באנגלית?

על מנת להזמין עריכה לשונית, פשוט העלו את הקובץ כאן:

1 - הזמנת עריכה
2 - תשלום
3 - אישור הזמנה

 

חשוב לדעת – מה כוללת עריכה לשונית, ומה היא אינה כוללת?

שירותי עריכה לשונית לתקציר תזה באנגלית כוללים:  שיפור התחביר, תיקון טעויות דקדוק, הגהה, האחדת כתיב, ולעתים הצעות לשיפור המשלב והשטף הלשוני ולניסוחים חליפיים.

תיקון שאינו נוגע להיבט הלשוני אלא לתוכן התקציר – אינו כלול בעריכה לשונית. לצורך תיקונים תוכניים בתקציר התזה, ניתן לפנות לשירותי עריכה אקדמית של ריסרצ'ס Researches.co.il.

 

מאמרים נוספים

תפריט נגישות